Manzil: 140104, O`zbekiston, Samarqand shahri, Universitet xiyoboni, 15-uy


IQTIDORLI TALABALAR BILAN ISHLASH

Samarqand davlat universitetida iqtidorli talabalar bilan olib borilayotgan ishlarning asosiy maqsadi Respublikamizning ilmiy va ijodiy salohiyatini rivojlantiruvchi iqtidorli yoshlarni tayyorlash va bu borada yuksak istedod sohiblariga, bilimning tegishli sohalari va fanning aniq yo‘nalishlari bo‘yicha o‘z qobiliyatlarini namoyon etish va rivojlantirish, o‘zlaridagi noyob iste’dodni ro‘yobga chiqarish uchun keng imkoniyatlar yaratishdir.
• Universitetda tahsil olayotgan iqtidorli talabalarni O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti, nomli Davlat stipendiyalari tanlovi, «Zulfiya» nomidagi Davlat mukofoti, talabalar Respublika fan olimpiadalari va boshqa tanlovlarga faol qatnashishi ta’minlash.
• Iqtidorli yoshlarni intellektual salohiyatini chuqur bilim olish va qobiliyatlarini rivojlantirishga alohida e’tibor qaratish.
• Malakali professor-o‘qituvchilarni iqtidorli talabalar bilan ishlashga jalb etish.
• Ilm fan taraqqiyotining ustivor yo‘nalishlari bo‘yicha ilmiy-tadqiqot ishlariga iqtidorli talabalarni keng jalb etish.
• Universitet miqyosida iqtidorli talabalar ma’lumotini shakllantirish.
• Talabalarni ilmiy-ijodiy fan to‘garaklari, Davlat dasturi asosida bajarilayotgan ilmiy loyihalarga hamda ilmiy tadqiqot ishlariga jalb etilishiga ko‘maklashish.

  • Iqtidorli talabalarni ilmiy ishlarini chop etish, ularning ilmiy ishlari va ilmiy ishlanmalarini amaliyotga joriy etishga amaliy yordam ko‘rsatish.

 

O’zbekiston Respublikasi Prezidenti stipendiyasi sovrindorlari

t/r

F.I.Sh.

O’quv yili

Yo’nalishi

1.

To’raqulov Laziz

1995-1996

Fizika

2.

Nizomov Shavkat

1996-1997

Fizika

3.

Sodiqjonov Zafar

1997-1998

Huquqshunoslik

4.

Osmonov Barii

1998-1999

Fizika

5.

Musayev Shohimardon

1999-2000

Informatika

6.

Karimova Zebo

2001-2002

Huquqshunoslik

7.

Sultonova Naima

2001-2002

Pedagogika

8.

Soleyev Aziz

2002-2003

Huquqshunoslik

9.

Skorobogatova Olga

2002-2003

Iqtisodiyot

10.

Sultonov To’lqin

2003-2004

O’zbek filologiya

11.

Hamroqulova Shohista

2004-2005

Tarix

12.

Jo’rayeva Umida

2013-2014

Mexanika-matematika

13.

Asanova Lenara

2014-2015

Jismoniy madaniyat

14.

Ibragimov Zarif

2015-2016

Mexanika-matematika

15

Nuritdinova Xilola

2017-2018

Pedagogika

Beruniy nomidagi Davlat stipendiyasi sovrindorlari

t/r

F.I.Sh.

O’quv yili

Yo’nalishi

1.

Isroilova Shaxnoza

1999-2000

Iqtisodiyot

2.

Laqayeva Ozoda

2000-2001

Iqtisodiyot

3.

Fattoyev Farrux

2001-2002

Fizika

4.

Xaydarov Safarboy

2001-2002

Geografiya

5.

Xaydarova Dilorom

2001-2002

Informatika

6.

Xudoyberdiyev Sharof

2002-2003

Biologiya

7.

Qudratova Aziza

2002-2003

Matematika

8.

Zayniyev Damir

2002-2003

Fizika

9.

Ergashova Shaxnoza

2003-2004

Biologiya

10.

Jurayeva Adiba

2003-2004

Matematika

11.

Arabboyev Shavkat

2003-2004

Informatika

12.

Murtazayeva Umida

2004-2005

Informatika

13.

Qarshiyev Zayniddin

2005-2006

Informatika

Navoiy nomidagi Davlat stipendiyasi sovrindorlari

t/r

F.I.Sh.

O’quv yili

Yo’nalishi

1.

Yunusova Baxora

1998-1999

O’zbek filologiya

2.

Ablaqulova Dilafruz

1999-2000

Falsafa

3.

Yusupova Orzubonu

1999-2000

O’zbek filologiya

4.

Fozilov Davron

2000-2001

Huquqshunoslik

5.

Yunusova Baxora

2000-2001

O’zbek filologiya

6.

Tallibayeva Olga

2001-2002

Rus filologiya

7.

Axmedov Payrav

2001-2002

Tojik filologiya

8.

Qarshiyeva Dilafruz

2001-2002

Pedagogika

9.

G’afforova Dilbar

2002-2003

Tarix

10.

Bo’riyev Surxon

2002-2003

O’zbek filologiya

11.

Mamedova Yulduz

2002-2003

Pedagogika

12.

Xolboyeva Gulnoza

2002-2003

Pedagogika

13.

Ergashev Odil

2003-2004

Tarix

14.

Mamatova Yulduz

2003-2004

Rus filologiya

15.

Yaxshilikov Jaxongir

2003-2004

Huquqshunoslik

16.

Hayriyev Nodirjon

2004-2005

Huquqshunoslik

17.

Muxiddinova Nazmiya

2004-2005

O’zbek filologiya

18.

Muzrapov Shaxboz

2005-2006

Iqtisodiyot

19.

Ergasheva Maxbuba

2005-2006

Falsafa

20.

Faleyev Leonid

2006-2007

Iqtisodiyot

21.

Turumova Gulmira

2006-2007

Huquqshunoslik

22.

Shavazi Alim

2007-2008

Huquqshunoslik

23.

Rashidova Umida

2007-2008

O’zbek filologiya

24.

Artiqova Shohida

2007-2008

Iqtisodiyot

25.

Raxmonov Temur

2007-2008

Huquqshunoslik

26.

Tuychiyev Abdullo

2008-2009

Huquqshunoslik

27.

Boynazarov Arslon

2008-2009

Iqtisodiyot

28.

Umarov Firdavs

2009-2010

Huquqshunoslik

29.

Salimova Gulrux

2009-2010

Huquqshunoslik

30.

Tuxboyeva Nilufar

2009-2010

San’atshunoslik

31

Mirshayeva Kamola

2010-2011

Huquqshunoslik

32

Ubaydullayev Jaxongir

2010-2011

Huquqshunoslik

33

Ismailov Dilshod

2010-2011

Tarix

34

Botirov Timur

2011-2012

Huquqshunoslik

35

Ibrohimova Nafosat

2011-2012

Iqtisodiyot

36

Djo’raqulov Shoxrux

2012-2013

Iqtisodiyot

37

Sharipova Mo’tabarjon

2012-2013

Rus filologiyasi

38

Ubaydullayev Jamshid

2013-2014

Huquqshunoslik

39

Raxmonov Ravshan

2013-2014

Huquqshunoslik

40

Rizayeva Laylo

2013-2014

Ijtimoiy-iqtisodiyot

41

Nasiriddinova Oydiniso

2014-2015

O’zbek filologiya

42

Sattorov Eldor Bobir o’g’li

2014-2015

Tarix

43

O’ktamov Abbos O’ktamovich

2014-2015

Ijtimoiy-iqtisodiyot

44

Kodirova Barno

2015-2016

Huquqshunoslik

45

Xushvaqtov Nodir

2015-2016

Tarix

46

A’zamov Dilnur

2015-2016

Ijtimoiy-iqtisodiyot

47

Erkinov Bexbud

2016-2017

Ijtimoiy-iqtisodiyot

48

Jumanova Xurriyat

2016-2017

Tarix

49

Oripov Xasan

2016-2017

Tarix

50

Sadullayeva Baxora

2017-2018

Ijtimoiy-iqtisodiyot

51

Imomqulova Gulchexra

2017-2018

Filologiya

52

Aminova Nafisa

2017-2018

Filologiya

53

Qurbonov Samgin

2017-2018

Filologiya

Ulug’bek nomidagi Davlat stipendiyasi sovrindorlari

t/r

F.I.Sh.

O’quv yili

Yo’nalishi

1.

Musayev Shoximardon

1998-1999

Informatika

2.

Malikov Muzaffar

1999-2000

Fizika

3.

G’ulomov Oybek

2000-2001

Matematika

4.

Nasimova Farida

2000-2001

Iqtisodiyot

5.

Xudoyberdiyev Sharof

2000-2001

Biologiya

6.

Almamedov Aziz

2001-2002

Iqtisodiyot

7.

Bozorova Dilnoza

2001-2002

Iqtisodiyot

8.

Saidmurodova Gulnoza

2002-2003

Matematika

9.

Nasimov Dilmurod

2003-2004

Iqtisodiyot

10.

Sobirova Xosiyat

2003-2004

Iqtisodiyot

11.

Bozorov Xurshed

2004-2005

Kimyo

12.

Redkin Pavel

2005-2006

Fizika

13.

Qalandarova Mahliyo

2005-2006

Matematika

14.

Soleyeva Nigina

2006-2007

Matematika

15.

Eshtemirova Lobar

2006-2007

Matematika

16.

Imomqulov Anvar

2006-2007

Matematika

17.

Abjalova Umida

2007-2008

Geografiya

18.

Begmatova Dilorom

2009-2010

Biologiya

19

Ermamatova Maftuna

2010-2011

Matematika

20

Nusratov Husniddin

2011-2012

Matematika

21

Jo’rayeva Umida

2012-2013

Matematika

22

Majidov Xusan

2013-2014

Fizika

23

Yusupov Alisher

2014-2015

Kimyo

24

Davronova Robiyaxon

2015-2016

Geografiya

25

Akramov Ikrom

2016-2017

Matematika

26

Samadov Aziz

2017-2018

Amaliy matematika

Islom Karimov nomidagi Davlat stipendiyasi

1

Avezov Xumoyun

2017-2018

Pedagogika

         

 

Respublika talabalar fan olimpiadalarida erishilgan yutuqlar

2015 yilida (jami 38 ta fan yo’nalishlari)

1

Anvarov Toxir

2- o’rin

Kimyo va kimyoviy texnologiyalar

N. Fayzullayev– kimyo bo’limi dosenti

2

Qayumov Xafiz

2- o’rin

Fizika (Mutaxasislik fanlari)

E.Arziqulov – fizika fakulteti dosenti

3

Axmadova Muxayyo

2- o’rin

Matematika (mutaxassislik)

A. Ne’matov - mexanika-matematika fakulteti dosenti

4

Utayev Zafar

2- o’rin

Jismoniy tarbiya, sport nazariyasi va amaliyoti

B.Haydarov - jismoniy madaniyat fakulteti dekani, dosent

5

Toshpo’latov Doston

2- o’rin

Kimyo (mutaxassislik)

X.Toshpo’latov- organik va noorganik kimyo kafedrasi dosenti

6

Nabijonov Ravshan

2- o’rin

Musiqa nazariyasi (mutaxassislik)

Mustafayev Sh., musiqa, badiiy grafika va mehnat ta’limi fakulteti katta o’qituvchisi

7

A’zamov Dilnur

2- o’rin

Menejment va marketing

N.Arabov-Ijtimoiy-iqtisodiyot fakulteti dosenti

8

Pardayeva Charos

3- o’rin

O’zbek tili va adabiyoti (umumkasbiy fanlari)

M.Abdiyev – O’zbek filologiyasi fakulteti professori

9

Qurbonova Aziza

3- o’rin

Pedagogika

K.Hasanova-pedagogika fakulteti dosenti

10

Maxmudov Zayniddin

3-o’rin

 

Sh.Jumayev- musiqa, badiiy grafika va mehnat ta’limi fakulteti o’qituvchisi

2016 yilida (jami 38 ta fan yo’nalishlari)

1

Nabijonov Ravshan

1-o’rin

Musiqa nazariyasi (mutaxassislik)

Mustafoyev Sh.- pedagogika fakulteti katta o’qituvchisi

2

Eshankulov Alisher

1-o’rin

Kimyo (mutaxassislik)

Xalilov Q.- tabiiy fanlar fakulteti, kimyo bo’limi dosenti

3

Axmadova Muxayyo

2- o’rin

Matematika (mutaxassislik)

A. Ne’matov - mexanika-matematika fakulteti dosenti

4

Umarova Nilufar

3-o’rin

Chizma geometriya va chizmachilik (Mutaxasislik fanlari)

Sh.Jumayev- kasb ta’limi fakulteti o’qituvchisi

5

Buranova Soxiba

2- o’rin

Jismoniy tarbiya, sport nazariyasi va amaliyoti

Do’sanov U.- jismoniy madaniyat fakulteti katta o’qituvchisi

6

Soy Yulduz

3-o’rin

O’zbek tili (umumkasbiy)

Abdiyev M.- filologiya fakulteti professori

7

Xolmurodov Saidxo’ja

3-o’rin

Fizika (mutaxassislik)

Arziqulov E.- fizika fakulteti dosenti

2017 yilida (jami 39 ta fan yo’nalishlari)

1

Yormatov Shavkat

3- o’rin

Fizika (Mutaxasislik fanlari)

A.Jumaboyev – fizika fakulteti professori

2

Toshpo’latov G’ayrat

2- o’rin

Matematika (mutaxassislik)

A. Ne’matov - mexanika-matematika fakulteti dosenti

3

Meliyeva Mujgona

2- o’rin

Jismoniy tarbiya, sport nazariyasi va amaliyoti

B.Haydarov- jismoniy madaniyat fakulteti professori v.b.

4

Nurimov Alisher

2-o’rin

Astronomiya (umumkasbiy)

A.Yakubov- fizika fakulteti dosenti

5

Xamidova Dilorom

2-o’rin

O’zbek tili va adabiyoti (mutaxassislik)

M.Abdiyev – filologiya fakulteti professori

6

Mansurova Fazilat

3-o’rin

Gidrologiya - gidrometriya

D.Shirinboyev-geografiya va ekologiya fakulteti assistenti

7

Abdimo’minova Gulruxsor

3-o’rin

Pedagogika (mutaxassislik)

K.Xasanova-pedagogika fakulteti dosenti

8

Shodmonova Gullola

2-o’rin

Ekologiya va atrof muhit muxofazasi

S.Boboyev-geografimya va ekologiya fakulteti professori

9

Boboraximov Farrux

2-o’rin

Mashina va mexanizmlar nazariyasi

A.O’rinov-kasbiy ta’lim fakulteti dosenti

10

Amirqulov Xayriddin

2-o’rin

Chizma geometriya va chizmachilik

Sh.Jumayev-Kasbiy ta’lim fakulteti asisstenti

11

Xasanov Xabibullo

3-o’rin

Jahon iqtisodiyoti va xalqaro iqtisodiy munosabatlar

Sh.Quvondiqov-ijtimoiy-iqtisodiyot fakulteti dosenti

«Talabalar ilmiy jamiyati»ning nizomi